Rehabilitacja - Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wadowicach

+48 608 822 852
Przejdź do treści

Rehabilitacja

Oferta
Fizjoterapeuci pracujący w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wadowicach oferują pomoc dzieciom już od pierwszych dni życia. Każde dziecko traktowane jest indywidualnie. Fizjoterapeuta przeprowadza ocenę funkcjonalną, zapoznaje się z dokumentacją medyczną, przeprowadza rozmowę z rodzicem i na tej podstawie dobiera indywidualny program pracy. Wspólnie z rodzicem ustala strategię i cele terapii.
Jesteśmy zespołem osób pracujących różnymi metodami, między innymi są to: Koncepcja NDT Bobath, Koncepcja PNF (PNF w pediatrii, PNF w neurologii, PNF skoliozy), Kinesiology Taping, rozluźnianie mięśniowo powięziowe, mobilizacja struktur nerwowych, terapia manualna w pediatrii, terapia Integracji Sensorycznej, techniki masażu dzieci i niemowląt, kombinezony rehabilitacyjne TheraTogs. W trakcie terapii dobieramy odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny dla dziecka. Stale podnosimy swoje kwalifikacje biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Pracujemy z dziećmi:
 • przedwcześnie urodzonymi,
 • z zaburzeniami napięcia mięśniowego,
 • ze schorzeniami neurologicznymi (m.in. mózgowe porażenie dziecięce, rozszczep kręgosłupa, choroby nerwowo-mięśniowe, po uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego),
 • ze schorzeniami ortopedycznymi (m.in. wady postawy ciała)
 • ze schorzeniami układu oddechowego (m.in. astma oskrzelowa, mukowiscydoza)
 • ze schorzeniami reumatycznymi wieku rozwojowego (m.in. młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów),
 • z dysfunkcją integracji sensorycznej,
 • z zespołami genetycznymi,
 • z niepełnosprawnością intelektualną,
 • z chorobami nowotworowymi,
 • w stanach pourazowych, po leczeniu operacyjnym.

Konsultacja fizjoterapeutyczna nie zawsze musi oznaczać początek długotrwałej terapii. Rodzic powinien skonsultować się z fizjoterapeutą, kiedy maluszek układa się asymetrycznie, patrzy tylko w jedną stronę, nie lubi leżeć na brzuszku, preferuje zabawy tylko jedną rączką, nie lubi ruchu, nie osiąga kolejnych etapów rozwoju (np. obracanie, siadanie). Rodzice często zupełnie nieświadomie popełniają błędy w codziennej opiece nad dzieckiem. Odpowiednie sposoby noszenia, przewijania, układania dziecka czy zabawy z nim to elementy niezwykle istotne w pierwszych miesiącach życia. Często wystarczą one, aby zapobiec nieprawidłowościom w dalszym rozwoju ruchowym.
KRS 0000146813
ⓒ Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wadowicach
Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wadowicach
REGON: 356682044
NIP: 551 23 27 818
ul. Kochanowskiego 42, 34-100 Wadowice
+48 608 822 852
+48 531 403 805
Bank Pekao SA 89 1240 4197 1111 0000 4692 9350
podaruj nam 1,5 %
organ prowadzący
podatku
Wróć do spisu treści